Catamarans Monohulls Deutsch English Türkçe

Home > Türkçe > Yat Kiralama > RezervasyonRezervasyon ve Charter Bilgileri

Kaptanın geçerli bir Yelkenci lisansı ya da geçmiş yelken tecrübelerini kanıtlar bir belgeye sahip olması gerekir. T.C. vatandaşları için geçerli olan minimum lisans ADB (Amatör Denizci Belgesi)'dir.

Charter haftası, Cumartesi saat 17:00’de başlar. Tecrübeli kaptanlarımız tekne, ekipman ve demirbaşları ve bunların kullanımları hakkında detaylı bir şekilde size seyahatiniz  ve rotanız için gerekli bilgiler verir.

Cuma saat 17:00’de charter haftası önceden belirlnmiş olan bir destinasyonumzda sona erer.

Farklı charter tarihleri ve farklı yönler için, lütfen Rezervasyon Ofisimizle irtibata geçiniz.

DESTİNASYONLAR
Arzu ederseniz, imkanlar dahilinde, farklı bölgelerdeki marinalarımızdan ek ücret ödeyerekten teknenizi alabilir yada teslim edebilirsiniz.

Marmaris – Göcek   200 €
Marmaris – Karacasögüt (Gökova Körfezi)   300 €

SİGORTA
Offshore Sailing filosunda ki, tüm yatlar ve katamaranlar, depozito miktarı kadar hak muhafiyetli olarak, tüm hasar ve 3. kişilere karşı sigortalıdır.

Sizin ve özel eşyalarınızın sigorta kapsamında olmadığı gibi, şişme bot, dıştan takmalı motor ya da teknenin demirbaş listesinde bulunab, herhangi bir eklenip, çıkartılabilir ekipmanın kaybolması, sigorta kapsamında değildir.

  Bireysel sigorta ve seyahat iptal sigortası yapmanızı, önemle tavsiye ediyoruz.


DEPOZİTO
Charter için tekne depozitosu, Visa ya da Master kartınızdan giriş işlemleri esnasında, charter boyunca, kredi kartınızdan bloke edilir.

Monohullarda 50 feet ve üzeri & katamaranlarda 43 feet ve üzeri   1.750 €
Diğer tüm yatlar   1.500 €
Chart plotter için C-Map                                                                                               300 €
Balon yelken                                                                                                                  500 €

TRANSİTLOG
Liman başkanlığından sizin katılımcı listenize istinaden alınan Transitlog (95 €) her Charter için zorunludur. Bu resmi doküman Türk kara suları boyunca seyir hakkı verir. Türk karasularından çıkıp, Yunan adalarına giriş yapmak isteyen, müşterilerimiz için kayıt işlemleri ve ödemeler daha farklıdır.

Tüm gerekli işlemleri zamanında hazırlayabilmemiz için, charter başlangıcınızdan en az bir hafta öncesinde, aşağıda belirtilmiş olan evrakları, bize doğru ve eksiksiz bir biçimde temin etmiş olmamız gerekmektedir:

  • Adı, soyadı, doğum yeri, doğum tarihi, uyruğu, kimlik numarası ve adres bilgilerini içeren, eksiksiz doldurulmuş mürettebat listesi. Mürettebat listesi formunu web sitemizden temin edebilirsiniz. Eğer Yunanistan ziyaretiniz olacaksa lütfen önceden bize bildiriniz.
  • Kaptanın geçerli denizci belgesi.

Not: Eğer yukarıda belirttiğimiz belgeler zamanında temin edilmezse, charter Başlama zamanınız gecikebilir ve işlem ücretleri artabilir.


OPSİYONLAR

Balon Yelken              150 € her cahrter için
Dıştan Takmalı Motor                 75 € her hafta için
Havlu                   5 € her set için
Ekstra çarşaf takımı                 10 € her set için
Kaptan              140 € her gün + beslenme
Hostes              100 € her gün + beslenme

Teknenin son temizliği ve birer set çarşaf takımı ücretsizdir. İhtiyacınızın olması halinde, balon yelken, dıştan takmalı motor, havlu seti, kaptan ve / veya hostes, ekstra opsiyon olarak sunulabilir.

TRANSFER 
Talebiniz doğrultusunda, havaalanından, marinaya geliş ve dönüş transferlerinizi organize edebiliriz. Transfer sipariş edebilmeniz için, lütfen bize aşağıda ki uçuş bilgilerinizi bildiriniz:

-    Uçuş numarası, tarihi, tam varış ya da kalkış saati ve kişi sayısı.

Şoförümüz sizi havaalanında, isminizin yazdığı bir pankart ile bekleyecek ve direkt marinamıza getirecektir. Eğer gece yarısından önce gelirseniz, çalışanlarımızdan biri, sizi teknenizde bekliyor olacaktır. Saat 24:00’den sonra gelen misafirlerimiz de imkan ve olasılıklar dahilinde, geliş saatinizi önceden belirtmeleri durumunda, teknede geceleyebilirler.

ÖDEMELER
%50 Ön ödeme, konfirmasyon olarak rezervasyon tarihini takip eden bir hafta içerisinde.
%30 İkinci ödeme, rezervasyon tarihinden 2 ay sonra.
%20 Son ödeme, charter tarihinden en geç 2 ay öncesinde ödenmiş olmalıdır.

İPTALLER
Charter iptali söz konusu olursa, müşterilerimizden almış olduğumuz ödemelerden, iptal bedeli kesme zorunluluğumuz vardır. Sadece iptal edilmiş charter yerine, rezervasyon alınabilmesi durumunda 400 € iptal bedeli düşülerek para iadesi mümkündür.

Rezervasyon tarihini takip eden 7 gün içerisindeki iptallerde: 

• 400 €'luk iptal bedeli uygulanır.

Charter tarihinden 8 hafta öncesine kadar yapılan iptallerde:  
• Charter ücretinin % 30'u kesilir + 400 € iptal bedeli uygulanır.

Charter tarihinden 8 hafta kaladan önceki iptallerde:
• Charter ücretinin % 50'si kesilir + 400 € iptal bedeli uygulanır.

Charter tarihinden 6 hafta kaladan önceki iptallerde:
• Charter ücretinin %75'i kesilier + 400 € iptal bedeli uygulanır.

Charter tarihinden 4 hafta kaladan önceki iptallerde:            
• Charter ücretinin tamamı iptal edilir.

Mutlaka kişisel seyahat iptal sigortası yaptırmanızı önemle tavsiye ediyoruz.


Bütün Teknelerimizde bulunan standart ekipmanlar :

Bimini, Sarma Genoa yelkeni, Elektrikli ırgat, GPS-Chart plotter, Otopilot, Rüzgar hız ve yön göstergeleri, derinik göstergesi, VHF telsiz, Buzdolabı, Radyo frekans alıcısı, Akü şarjörü ile birlikte, 220 V sahil bağlantı kablosu, Cockpit masası, CD player, Cockpit hoperlörleri, Cockpit minderleri, Şişme bot ve kürekleri, Sıcak su, yüzme platformu,değişik dillerde ki liman rehber kitapları Offshore sailing’in tüm filosunda mevcuttur.

Teknelerimiz her charter öncesinde temizlenir ve tüm kontrolleri yapılır. Her teknede eksiksiz demirbaş listesi vardır. Deneyimli çalışanlarımız size tekne ve seyir bölgesi hakkında, ayrıntılı bilgiler verir.

Documents

Kiralama_kosullari_2013.pdf

pdf, 109.4K, 04/23/13, 136 downloads

OSS_Crewlist_TR_2013.doc

doc, 247.5K, 04/23/13, 167 downloads

2013_Transfer_Listesi.doc

doc, 664.5K, 02/28/13, 88 downloads

OSS_Shopping_2013.xls

xls, 330.5K, 05/01/13, 147 downloads
Share


Offshore Sailing Facebook Offshore Sailing Twitter Live Support & Chat
Offshore Sailing Facebook Offshore Sailing Twitter Live Support & Chat

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Toplist Türkiye