Catamarans Monohulls Deutsch English Türkçe

Home > Türkçe > Yat Kiralama > Türkiyede Seyir > MarmarisMarmaris

Bir zamanlar sakin bir balıkçı kasabasıyken, Marmaris, sadece Türkiye' de değil, tüm Ege kıyılarında, en büyük dinlence  yeri olmayı başararak, kendini geliştirmiştir.

Tarihi kalıntıları ile modern, gelişmiş turizm, Marmaris’in ruhu ve kalbidir. Birçok otel, restoran, gece kulübü ile her bütçeye uygun tatil olanakları sunan Marmaris’ de nüfus yaz dönemlerinde 200.000’e kadar artar.

Gelişmiş olmasına rağmen, Körfezin batısında, yaklaşık 10 km uzanan, Marmaris aynı zamanda kasabayı çevreleyen, çam ağaçları sayesinde tüm yıl boyunca yeşil olmasıyla ünlüdür. Körfezin etrafında birçok sahil, antik şehirler ve sahil köyleri günübirlik turlar için idealdir. Yat limanı, Türkiye’nin en büyük ve en yeni limanı olması nedeniyle, turkuaz kıyılar boyunca en işlek charter limanıdır.


Größere Kartenansicht

İklime bağlı olarak, sahiller, kasabanın tesisleri ve ulaşım kolaylıkları, ziyaretçileri çeken önemli pozitif unsurlardır. Dalaman havaalanından kısa ulaşım yolu, Rodos’ dan feribot seferleri, Datça ve Fethiye karayolu ile ulaşım oldukça kolaydır.

Limanı, Yalancı Boğaz’daki yat bakımı ve servislerindeki profesyonellik sayesinde dünya çapında birçok tekne için cazip hale gelmiştir. Kış aylarındaki ılıman iklimi, çam ağaçları ile çevrili etkileyici dağları ile Marmaris uzun yılladır, popüler bir tatil beldesidir.


Größere Kartenansicht

marmaris_6.jpg
Marmaris1.jpg
Marmaris_2.jpg
Marmaris_3.jpg
Marmaris_4.jpg

Marmaris_7.jpg
Marmaris_8.jpg
marmaris_10.jpg
Maramris_Castle.jpg
Marmaris_5.jpg

Tarih

Marmaris’ deki ilk yerleşimin MÖ 3400 yılına, lideri Kar adıyla anılan, kavimin bölgeye ulaşmasıyla, olduğu düşünülmektedir. Bundan sonra Ege denizi ve Akdeniz etrafındaki Karla olarak adlandırılan bölge, bir çok uygarlığın ele geçirmek istediği bir bölge oldu.


Kanuni Sultan Süleyman 1522 yılında 200000  kişilik orduyla  St. John şövalyelerinin merkezi olan Rodos’u kuşatarak aldı, akabinde zayıf olan kaleyi kuvvetlendirerek şehrin savunmasını daha  güçlü hale getirdi. Napelon’un armadasıyla Aboukir Muharebesini gerçekleştirecek olan Lord Nelson ve donanması  Marmaris limanında konaklamıştı.

Marmaris böylece yıllarca  birçok farklı uygarlığın egemenliğinde  bulundu, Mısır Asur, Ion, Dor, Iran, Makedonya, Suriye, Roma, Bizans, Selçuk  ve Osmanlı mimari  ve tarihi kalıntıları yörede bulunmaktadır.

İklim

Yazları aşırı sıcak ve kurudur, gün içinde sıcaklık 35 dereceye kadar ulaşabilir, kışları nemli ve yağışlıdır, geceleri sıcaklık 5 dereceye kadar düşebilir, yöre Akdeniz ikliminin tipik olarak görüldüğü bir bölgededir.
Share


Offshore Sailing Facebook Offshore Sailing Twitter Live Support & Chat
Offshore Sailing Facebook Offshore Sailing Twitter Live Support & Chat

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Toplist Türkiye